17 Niedziela zwykła

1. Od 31 lipca do 2 sierpnia zapraszamy na g. 20:00 do naszej Kolegiaty na wspólny wieczorny apel, w ramach przygotowań do pielgrzymki na Jasną Górę.
  2. 3 sierpnia - wyruszy z Garwolina Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę: 1.08 – g. 17:00-19:00 oraz 2.08 – g. 16:00-19:00. Zdawanie bagażu–2.08 g.15:00-19:00. Bagaż podstawowy wynosi 15 kg. Wpisowe to koszt 130 zł. Jeśli ktoś wybiera się tylko na kilka dni, to 10zł za każdy dzień pielgrzymki. Wspólna Msza św. grupy 7A i 7B będzie sprawowana w sobotę o godz. 6.30 w naszej parafii. Po Eucharystii pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak. Zachęcamy do odprowadzenia pielgrzymów.

Tych którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować zachęcamy do duchowej pielgrzymki. Wypełnione karty duchowego uczestnictwa, które znajdują się na ołtarzach bocznych, prosimy przekazać księdzu przewodnikowi. Codziennie od 3 do 14 sierpnia w naszym kościele o godz. 20:00 będzie msza św. pielgrzymkowa. a po niej Apel Jasnogórski (nie będzie Mszy św. o godz. 17.30).

Przypominamy, że w duchowe pielgrzymowanie może się włączyć każdy, kto:

• będzie (w miarę możliwości) codziennie uczestniczył we Mszy św. i przystąpi do Komunii św.
  • codziennie odmówi część Różańca św., modlitwę południową Anioł Pański i Apel Jasnogórski
  • każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną
  • codziennie odmówi Modlitwę Pielgrzyma
  1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedzielamiesiąca. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 12.00, w piątek na dodatkową Mszę św. o godzinie 15.00, w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Ze względu na wakacje prosimy w miarę możliwości przystępować do sakramentu pokuty w ciągu tygodnia.
  2. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski zachęcamy wiernych do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu, który jest okresem ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu.
  3. W czwartek - 1 sierpnia - przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, punktualnie o godz. 17.00, czyli w godzinę „W”, w Garwolinie zawyją strażackie syreny. Przedstawiciele różnych środowisk złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej. O godz. 17.30 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza święta za bohaterów Powstania Warszawskiego.
  4. W piątek -2 sierpnia - przypada odpust Porcjunkuli. Możemy zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmówimy modlitwy: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnimy zwykłe warunki odpustu.
  5. W dniu 4 sierpnia w godzinach od 9.00 do 16.00 zostanie zamknięta dla ruchu ulica Mazowiecka od skrzyżowania z ul. Korczaka do skrzyżowania z ulicą Cmentarną. W tym dniu będą się tam odbywały uroczystości składania przysięgi wojskowej.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Zbigniew Zalewski, Mirosław Gałązka.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 28 Lipiec 2019