21 Niedziela zwykła

1. Jutro uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w kościele o godz. 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. W kaplicy w Głoskowie o godz. 16.00 msza św. odpustowa.
  2. 27 sierpnia o godzinie 17.30 będzie Msza św. za dobrodzieja parafii śp. dra Józefa Nowaka. Po Mszy św. Zespół Garwolin.org będzie rozdawał publikację nt. doktora.
  3. W czwartek Msza św. o godzinie 12.00. w intencji uczestników Eucharystii oraz w intencjach napisanych na kartkach.
  4. W piątek 30 sierpnia po Mszy św. Wieczorowej spotkanie lektorów.
  5. W sobotę 31 sierpnia o godz. 7.00 wyjazd Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Autokar będzie na parkingu przed kościołem.
  6. W niedzielę1 września  obchodzić będziemy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  7. Od niedzieli - 1 września - powracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. – w niedziele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 16.30 i 18.00; w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 17.30.
  8. W niedzielę, 1 września o godz. 14.00 Msza św. polowa w lesie unińskim przy pomniku Żołnierzy Września. Tradycyjnie są przygotowane ciekawe atrakcje i spotkanie przy ognisku.
  9. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 2 września.  Msza św. w kościele o godz. 8.00 dla SP nr 1, a o godz. 9.00 dla I LO im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz Liceum Katolickiego. W Głoskowie o godz. 8.30.
  10. Za tydzieńpo Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
  11. Trwa nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Policealnej Szkoły Zawodowej. Bliższe informacje w sekretariacie, który mieści się przy ul. Krótkiej 1 w Garwolinie (przy zieleniaku, nad sklepem Natura).
  12. Wobec planowanego finansowania przez niektóre organy prowadzące szkoły zajęć dodatkowych, warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie edukacji seksualnej, czy też tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia rodzice mogą otrzymać w zakrystii, bądź też znaleźć w internecie.
  13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Zofia Szaniawska i Stanisław Bednarczyk, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Dodano: 04 Wrzesień 2019