26 Niedziela zwykła

2.     Dziś o godzinie 16.30 Msza św. w 10r. śmierci Mariana Pasika. Po Mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

3.     Od wtorku rozpoczynamy październik- miesiąc różańcowy. Za pobożne odmówienie części różańca (pięciu tajemnic) we wspólnocie Kościoła lub w rodzinie można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie o godz. 17.00, a po nim Msza św., w soboty po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 17.30. Zapraszamy wspólnoty, Stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież do zapisywania się do prowadzenia różańca.

4.     W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5.     W czwartek Msza św. o godzinie 12.00. w intencji uczestników Eucharystii oraz w intencjach napisanych na kartkach.

6.     W czwartek po Mszy św. o godz. 17.30 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu a po adoracji na spotkanie w salce nad garażami.

7.     W najbliższy pierwszy piątek miesiąca zapraszamy wszystkich rodziców naszej młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 19.30. Modlimy się z rodzinami i za rodziny, by były dla każdego środowiskiem wzrostu.

8.     W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. O godzinie 8.00. po Mszy św. Spotkanie z kandydatami w kościele.

9.     W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców ministrantów na spotkanie do auli po Mszy św. O godzinie 10.00.

10. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy.

11.  W sobotę5 października różaniec dla mężczyzn organizowany przez Wojowników Maryi. Zbiórka przed kolegiatą o godz. 14.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie przejście do kościoła w Sulbinach, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 17.00.

12. 6 października obchodzimy 23 r. beatyfikacji Męczenników Podlaskich. Przez ich wstawiennictwo prośmy dla nas o jedność w rodzinach i dar męstwa w wyznawaniu wiary.

13. "Miejska Rada Seniorów  i Klub Seniora w Garwolinie serdecznie zapraszają osoby w wieku 60+ na bezpłatne badania do lekarzy specjalistów, w ramach akcji " Biała Niedziela"  w dniu 6 października 2019 r. Badania zostaną przeprowadzone w gabinetach lekarskich SP ZOZ Garwolin przy ul. Staszica. Akcja jest objęta patronatem honorowym  przez Burmistrza Miasta Garwolin p. Marzenę Świeczak. Obowiązują zapisy. Wszystkie informacje zawarte są na plakatach."

14. Harcerstwo katolickie na ziemi garwolińskiej obchodzi 13 października 35 lecie istnienia. Rozpoczęcie o godzinie 14.40 w ogrodach.

15. Z dniem 1 lipca nasz organista Pan Lucjan Banowski przeszedł na emeryturę. W związku z tym nasza parafia poszukuje kandydata na organistę. Do czasu zatrudnienia nowego organisty Pan Lucjan nadal będzie pełnił obowiązki organisty.

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Rękawek i Jadwiga Wachnicka.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dodano: 29 Wrzesień 2019