31 Niedziela zwykła

2. Dzisiaj różaniec za zmarłych o godzinie 11.30 na cmentarzu a po nim Msza św.  Dzisiaj nie ma Mszy św. w kościele o godzinie 12.00.

3. Dziś o godz. 10.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. W pięknej polskiej tradycji przyjęło się, że organiści roznosili poświęcone uroczyście opłatki wigilijne – symbol miłości i pojednania. Parafianie oczekiwali organisty jako zwiastuna nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, a przyjęcie poświęconego opłatka było niepisanym obowiązkiem rodziny katolickiej. Gorąco prosimy o życzliwe przyjęcie organisty p. Lucjana. Przyjęty od niego opłatek niech będzie znakiem jedności i przynależności do naszej  wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu Pan organista odwiedzi:

 • wtorek – Dudka i Łętów
 • środa - Głosków
 • czwartek - Niecieplin
 • piątek - Jagodne
 • sobota – Kolonia Unin
 1. Do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
 2. Kino "Wilga" Garwolin , Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie , Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie , Parafia Jana Pawła II w Garwolinie zapraszają na film : NIEPLANOWANE. Film o wewnętrznej przemianie kobiety zaangażowanej w branżę aborcyjną w USA. 6 listopada  /środa/ godz.17:00 i 19:15
 3. W czwartek o godzinie 12.00 podczas mszy św. modlimy się za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Na kartkach możemy wspomnieć zmarłych kapłanów, którzy nas chrzcili, udzielali sakramentów i którym wiele zawdzięczamy.
 4. W piątek zapraszamy Rodziców kandydatów do bierzmowania na adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 19.30.
 5. Kandydatów do bierzmowania ze szkoły nr 2 zapraszamy na spotkanie i sprawdzenie wiedzy z Ewangelii wg. św. Marka w środę na godzinę 15.00 klasa 8 A i B a klasa 8 C i D na 16.00.
 6. Od 4 do 8 listopada codziennie w kaplicy cmentarnej o godz. 17.00 różaniec za zmarłych a po nim Msza św.
 7. Od 9 listopada rozpoczynamy wypominki w kościele. Plan modlitwy wywieszony w gablotkach.
 8. W sobotę w kościele: godz. 8.30: Al. Żwirki i Wigury.
 9. W sobotę na wioskach: godz. 15.00 Kaplica: Głosków- Dudka-Łętów,
 10. Godzina 17.00 Jagodne, Puznów, Żabieniec
 11. KSM zaprasza na sztukę teatralną w seminarium 17 listopada o godz. 19:00, koszt 25 zł, zapisy w zakrystii.
 12. Zachęcamy do lektury Katolickiego Echa.
<<< Powrót
Dodano: 03 Listopada 2019
Odwiedzin: 122234