32 Niedziela zwykła

2)    Jutro 11 listopada, przypadnie 101 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest nasz kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. 
3)    Na świętowanie 11 listopada wywieśmy flagę narodową. Niech będzie znakiem na naszych domach, w pracy, w naszych urzędach, szkołach, szpitalu, sklepach i na  samochodach. 
4)    W czwartek o godzinie 12.00 podczas mszy św. modlimy się za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Na kartkach możemy wspomnieć zmarłych kapłanów, którzy nas chrzcili, udzielali sakramentów i którym wiele zawdzięczamy. 
5)    Od 9 listopada rozpoczęliśmy wypominki. Dzisiaj w kościele o 17.30  modlimy się za zmarłych polecanych z Lucina i Natalii. 
    Poniedziałek godz. 17.30 ul.. Długa
    Wtorek ul. Staszica, Kościelna, Parkowa, Sportowa, Olimpijska
    Środa godz. 17.00 ul Kołłątaja, Konarskiego, Krasickiego, Parysowska, Księżnej Anny i Księcia Janusza
    Czwartek godz. 17.00 oś. Targowa 9ul. Targowa, Bema, Sikorskiego, Skilskiego, Hufca Orłów, Hubala. Kleeberga i Puchalskiego
    Piątek godz. 17.00 os. Zarzecze (ul. Konopnickiej, Hłaski, Kraszewskiego, Zarzecze, Wańkowicza i Błonie)
    Sobota godz. 8.30 ul. Senatorska 
    Na wioskach: godz. 17.00: Niecieplin, Os. Leszczyny (ul. Andersa, Sławińska, Cicha), Zawady (ul. Sobieskiego, Studzińskiego, Źródlana, Ogrodowa, Zawady, Wesoła, Akacjowa);
6)    W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godzinie 8.00. po Mszy św. spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa.
7)    Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zapraszają na Dni Muzyki Chóralnej. 17 listopada o godzinie 19:00 w garwolińskiej kolegiacie zostanie wykonane dzieło POP-ORATORIUM. W związku z przygotowaniem kościoła do koncertu nie będzie mszy św. o godz. 16.30. Z artystami wystąpią 3 lokalne chóry: Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, Chór Parafialny z Korytnicy oraz Chór Miasta Garwolina. Drugą częścią Dni Muzyki Chóralnej będzie Wieczór Świętej Cecylii, który odbędzie się w garwolińskiej kolegiacie w piątek 22 listopada o godzinie 18:00. 
8)    W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. na godz. 11.30. Dzieci przychodzą z indeksami.
9)    17 listopada zaczyna się nowy cykl katechez dla narzeczonych. 17, 24 listopada i 1 grudnia w godzinach 9.00-13.00.
10)    Zespół Szkol nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie zaprasza 30 listopada na jubileusz 50-lecia powstania szkoły. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły. 
11)    W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki:  we wtorek Puznów; środa ul. Źródlana, Ogrodowa i Sobieskiego; czwartek ul. Zawady, Studzińskiego, Wesoła, Wiejska od świateł; piątek Czyszkówek; sobota Żabieniec.
12)    Ruch Światło- Życie zaprasza dzieci i młodzież na bezalkoholową zabawę Andrzejkową w dniu 23 listopada. Koszt 5zł. od osoby. Zapisy i kontakt ks. Leszek Gwardecki wikariusz parafii MB Częstochowskiej. 
13)    W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Janina Moreń, Janina Byszewska, Józef Łubian, Janina Miętus, Regina Konarska i Jan Żołądek.
<<< Powrót
Dodano: 10 Listopada 2019
Odwiedzin: 122234