33 Niedziela zwykła

1)    Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność Caritas. 
2)    O godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. Dzieci przychodzą z indeksami.
3)    O godzinie 16.00  spotkanie Akcji Katolickiej 
4)    O 17.30  modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach z ul. Spacerowa, Radosna, Boczna.
    Poniedziałek godz. 17. 00 Os. Jagodzińska, ul. Zagrodowa
    Wtorek ul. godz.17. 00 Czyszkówek.
    Środa godz. 17.00 ul. 3-go Maja, Kol. Henryków, Dłużniewskiego, Andrzejkowicza,
    Czwartek godz. 17.00 ul. Kościuszki, Wolna, Szkolna, Kuśnierska.
    Piątek godz. 17.00 ul. Wiejska, Narutowicza.
    Sobota godz. 8.30 ul. Wyszyńskiego, Młyńska, Sienkiewicza, Przechodnia, Krzywa.
    Niedziela godzina 17.30 ul. Polska, Jana Pawła II.
5)    Dzisiaj zaczęliśmy nowy cykl katechez dla narzeczonych.  Kolejne katechezy 24 listopada i 1 grudnia w godzinach 9.00-13.00.
6)    Dzisiaj o godzinie 19:00 w naszym kościele koncert. W związku z przygotowaniem kościoła do koncertu nie będzie mszy św. o godz. 16.30. 
7)    Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Modlimy się za ofiary, ich rodziny i wszystkich poszkodowanych. 
8)    W piątek 22 listopada o godzinie 18:00 w naszym kościele wieczór Świętej Cecylii.  Wystąpią: Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, Chór Parafialny z Korytnicy oraz Chór Miasta Garwolina. 
9)    Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie zaprasza 30 listopada na jubileusz 50-lecia powstania szkoły. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szkoły. 
10)    W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki: poniedziałek - ul. Narutowicza i Wiejska; wtorek - ul. Polna, Al. Legionów i Dobra; środa - Czyszkówek; czwartek - ul. Wyszyńskiego oś. Zarzecze; piątek - ul. Sławińska, Andersa, Cicha; sobota - Natalia i Lucin.
11)    Duszpasterstwo przedsiębiorców zaprasza wszystkich Przedsiębiorców a także osoby aktywne i przedsiębiorcze, w najbliższy czwartek 21.11.2019r. na spotkanie formacyjne o godzinie 18:00 oraz Mszę Świętą o godzinie 19:30 do Parafii Jana Pawła II w Sulbinach. Mszę Świętą odprawi ks. Mariusz Zaniewicz, a także poprowadzi spotkanie formacyjne. Duszpasterstwo Przedsiębiorców zaprasza także  na Rekolekcje Adwentowe, które odbędą się w Płocku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w dniach 29.11 – 1.12.2019r. Szczegóły na stronie internetowej Parafii i na stronie Duszpasterstwa www.engedi.pl 
12)    Ruch Światło- Życie zaprasza dzieci i młodzież na bezalkoholową zabawę Andrzejkową w dniu 23 listopada. Koszt 5zł. od osoby. Zapisy i kontakt ks. Leszek Gwardecki wikariusz parafii MB Częstochowskiej. 
13)    Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w kweście 1 listopada i złożyli datki na prace wykończeniowe przy Pomniku Dzieci Utraconych i Nienarodzonych. Dzięki ofiarodawcom zebrano 3305 złotych. 
14)    Komenda Policji w Garwolinie ostrzega przed próbami wyłudzeń pieniędzy. Najczęstsze próby dokonują się przez telefon z fałszywą informacją, jakoby ktoś z rodziny miał wypadek i potrzebuje gotówki. Uważajmy na takie telefony, nie podejmujmy żadnych działań a o sytuacjach podejrzanych informujmy policję.  
15)    Podobnie jak w latach poprzednich w Narodzenie Pańskie (25.12.) o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną Małżonków Jubilatów obchodzących  w tym roku złote bądź srebrne gody. Tych, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej prosimy o zgłoszenia w  zakrystii do 18 grudnia. 
16)    KSM naszej parafii zachęca do włączenia się w akcję „Polak z sercem”, dotyczy ona zbiórki produktów żywnościowych i innych rzeczy z długim terminem przydatności dla naszych rodaków na wschodzie. Kosze na te produkty będą wystawione w kościele.
17)    W tym tygodniu odeszli do wieczności: Helena Mikulska, Teresa Kocon, Wiktor Łysiak, Krzysztof Ornat, Krystyna Antonik i Irena Pałyska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

<<< Powrót
Dodano: 17 Listopada 2019
Odwiedzin: 122234