2 Niedziela adwentu

2.    Dzisiaj o godzinie 9.20 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych a po nim Msza św. w ich intencji.
3.    Dzisiaj na Mszy Św. o godz.12.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Jednocześnie zapraszamy dzieci i rodziców w sobotę 14grudnia na Mszę Św. roratnią o godz. 6.00 z lampionami.
4.    W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników, misyjne i seminaryjne.
5.    W czwartek o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencjach uczestników.
6.    13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wprowadzenia  stanu wojennego.  Będziemy modlili się w int. naszej Ojczyzny.
7.    Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 14 grudnia na nocne czuwanie na Jasnej Górze. Program czuwania, telefon kontaktowy w gablocie .
8.    W tym tygodniu Pan organista uda się z opłatkami do rodzin:
    - poniedziałek: bloki przy ul. Jagodzińskiej
    - środa: ul. Długa
    - czwartek: blok przy ul. Dobrej 5 i blok nr 1 przy ul. Senatorskiej
    - piątek: Al. Żwirki i Wigury niska zabudowa, Kuśnierska, Szkolna, Wolna
    - sobota: bloki przy ul. Kościuszki
9.    Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Wojciech Hackiewicz. Do sakramentu spowiedzi zachęcamy i zapraszamy w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek program rekolekcji jest następujący: o godz. 6.30; 10.00, 12.00 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 14.30 Eucharystia w Głoskowie, o godz. 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, o godz. 18.00 Msza św. z nauka dla młodzieży i o godz. 20.00 Msza św. z nauką ogólną. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone zostaną: w poniedziałek – na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Przy bocznym ołtarzu jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe do paczek.
    Wtorek -  jako wyraz naszego podziękowania ks. rekolekcjoniście.
10.    Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 8.00. Zachęcamy również ojców tegorocznych kandydatów i wszystkich ojców do służenia podczas tej Mszy św.
11.    Jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić przed świątynią. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
12.    Paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących parafian będą wydawane w parafialnym punkcie charytatywnym po następnej niedzieli. Szczegóły podamy za tydzień.
13.    Podobnie jak w latach poprzednich w Narodzenie Pańskie (25.12.) o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną Małżonków Jubilatów obchodzących w tym roku złote bądź srebrne gody. Tych, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej prosimy o zgłoszenia w zakrystii do 18 grudnia.
14.    Osoby, które chciałby ofiarować choinki do naszego kościoła na Boże Narodzenie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
15.    Burmistrz Miasta Garwolina i Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich osób niezdiagnozowanych w kierunku cukrzycy. Badania odbędą się w niedzielę 15 grudnia w godzinach od 9.00 do 16.00 w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ul. Nadwodnej 1.
16.    W tym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Janinę Fudacz, Genowefę Kowalczyk, Antoniego Zaleskiego i Sławomira Szarka. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 08 Grudzień 2019