4 Niedziela adwentu

1. We wtorek Msze św. tylko rano 6.30; 7.00 i 8.00. Wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy w naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter całego dnia i wieczerzy wigilijnej. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą: Wierzę w Boga, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, odśpiewaniem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o osobach samotnych, opuszczonych i chorych – jeśli wiemy, że tacy ludzie są obok nas, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, szczerze i na trwale wyciągnijmy ręce do zgody, z serca wszystko wybaczając. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas   i dla nas się trudzili.
  2. Celebrację Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która w tym roku przypada w środę, rozpoczniemy we wtorek o godz. 23.30 Liturgią Godziny czytań, a następnie o północy uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Gości. W dzień Bożego Narodzenia Msze święte sprawowane będą o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W Głoskowie o godz. 9.15. Zechciejmy ten dzień spędzić w gronie rodzinnym.
  3. W czasie świąt pamiętajmy w modlitwie także o naszych bliskich. Postarajmy się również nawiedzić ich groby.
  4. W uroczystość Bożego Narodzenia w środę podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów małżeństwa.
  5. W czwartek 26 grudnia, przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W II dzień Świąt porządek Mszy świętych jak w niedzielę z wyjątkiem Eucharystii o godz. 16.30. W Głoskowie  o godz. 9.15.
  6. Wizyta duszpasterska rozpocznie się w sobotę 28 grudnia. Program:

- Sobota 28 grudnia g. 9.00  - Kolonia Unin. Od 15.00 osiedle Zarzecze ul. Błonie, Hłaski, Konopnickiej, Wańkowicza, Kraszewskiego, Zarzecze.

- Poniedziałek 30 grudnia  g. 9.00  - Głosków o d 15.30 ul. Wiejska.

- Wtorek  31 grudnia g. 9.00  - Zawady ul. Źródlana, Ogrodowa, Zawady, Sobieskiego.

- Czwartek 2 stycznia g. 9.00  - Puznów; od 15.30 Kościuszki bloki nr 4, 11, 13, 25,38.

- Piątek 3 stycznia  g. 9.00  - Jagodne, księcia Janusza. Od 15.30 Studzińskiego i Wesoła, Kościuszki niska zabudowa + Bursztynowa

- Sobota 4 stycznia g. 9.00  - Leszczyny. Od 15.30 Nadwodna niska zabudowa i bloki nr 10, 14, 15                    i 15a, Krótka, Zgody, Działyńczyków.

W czasie kolędy - kancelaria czynna po Mszy św. o godz. 8.00, a spowiedź 15 minut przed Mszą św. wieczorową.

1. Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego zapraszają na koncert kolęd w rocznicę powstania Unii Lubelskiej  w wykonaniu Rodziny Pospieszalskich. Koncert 30 grudnia (poniedziałek) w naszej Kolegiacie o godz. 18.oo. Wstęp wolny.
  2. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Marię Mikulską. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 25 Grudzień 2019