2 Niedziela Bożego Narodzenia

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św., o godzinie 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj o godzinie 19.00 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy!
  3. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. Nie będzie Mszy św. o 12.00.
  4. Z parafii MB Częstochowskiej po Mszy św. sprawowanej tam o godz. 11.30 wyruszy do naszej kolegiaty Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny.
  5. W uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy litery C + M + B oznaczające prośbę, by Chrystus pobłogosławił nasz dom. Po literach napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020. Takie oznakowanie drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje.
  6. Jutro Kolędnicy Misyjni wyrusza na teren naszej parafii i będą odwiedzać nasze domy od godziny 15.00.
  7. W przyszłą sobotę 11.01. spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w auli KLO. Godz. 9.00 SP 2, Głosków i osoby innych szkół. Godz. 10.15 SP I
  8. 12 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kółek Różańcowych naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na spotkanie do auli KLO.
  9. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkoły w Michałówce na egzamin wewnętrzny z Ewangelii wg. św. Marka na godzinę 10.00 do sali parafialnej koło plebanii.
  10. W następną niedzielę po Mszy o 12.oo koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Olga Szomańska, aktorka, piosenkarka, była solistką zespołu Trzecia Godzina Dnia, Gospel Rain, współpracowała z Piotrem Rubikiem (Niech mówią, że to nie jest miłość), wystąpiła z Andrea Bocellim, jest aktorką serialu M jak Miłość.
  11. Trwa wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzają rodziny, niosąc Boże błogosławieństwo. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z naszej parafii:

Wtorek 7.01. 9.00 Dudka; od 15.30 ul. Konarskiego, Kołłątaja, Krasickiego, Długa (niska zabudowa) Wyszyńskiego i Sienkiewicza.

Środa 8.01. godzina 9.00 Natalia (bez numerów z Czyszkówka); od 15.30 osiedle Cichy Zakątek przy ul. Wiejskiej bloki A, B, C, D, E, F

Czwartek 9.01. 9.00 Lucin; od 15.30 osiedle Cichy Zakątek bloki przy ul. Wiejskiej G, H, I, J, K.

Piątek 10.01. od 9.00 Łętów; od 15.30 ul. Senatorska niska zabudowa, bloki 1, 5, 38, 40, Przechodnia

Sobota 11.01 godzina 9.00 osiedle Kamienne, Niecieplin (bez ul. Księcia Janusza); od 15.30 ul. Długa; bloki nr 7, 9, 11, 12, 31.

1. Kolęda na przyszły tydzień podana jest na stronie parafialnej.
  2. W tym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej: Waldemara Sobiecha, Leszka Kowalskiego, Mariannę Muchę oraz Kazimierę Kulpę, której pogrzeb odbędzie się w we wtorek i Jadwigę winek, której pogrzeb odbędzie się w środę. Wieczny odpoczynek…
Dodano: 05 Styczeń 2020