7 Niedziela zwykła

 1. Niekanapowi rozprowadzają zdrapki wielkopostne, aby zebrać fundusze na wysyłkę darów do Afryki.
 2. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne na drugie półrocze 2020roku.
 4. We wtorek, o godz. 19.oo w par. MB Częstochowskiej kolejne spotkanie dla mężczyzn pt: „Męska wspólna sprawa czyli wiara” na które zapraszają Wojownicy Maryi.
 5. Od poniedziałku do środy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Jest to czas naszego dziękczynienia Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Znajdźmy czas, aby poprzez adorację oraz udział w nabożeństwach okazać naszą wdzięczność Panu Jezusowi za Jego obecność pośród nas. Msze św. z kazaniami przez trzy dni o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 18.00. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Leszek Dąbrowski, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach.
 6. ŚRODĄ POPIELCOWĄ  rozpoczniemy okres WIELKIEGO POSTU. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Wstrzemięźliwość obowiązuje od 14 lat - do końca życia, natomiast post ścisły od 18 – 60 lat.
 7. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pomyślmy o naszych wielkopostnych postanowieniach, o pojednaniu z Bogiem                 w Sakramencie Pokuty oraz z naszymi bliźnimi. Zachęcamy również do podjęcia osobistego zobowiązania do regularnej lektury Pisma Świętego. Wielki Post jest czasem, w którym katolik powstrzymuje się od udziału w zabawach tanecznych.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. DROGA KRZYŻOWA w naszej świątyni odprawiana będzie w każdy piątek o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00. Droga Krzyżowa śpiewana w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. już bez kazania. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne rodziców, dzieci i młodzież a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. W zakrystii jest grafik prowadzących Drogę Krzyżową. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy modlitewne i stowarzyszenia.
 9. W czwartek o godz. 12.00. Msza św. w intencjach wszystkich uczestników Eucharystii. Na kartkach możemy podawać swoje intencje.
 10. W czwartek, 5 marca od godz. 14.oo w przychodni Centrum przy ul. Staszica odbędą się odpłatne badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, piersi, stawów oraz echo serca. Bliższe informacje w Przychodni.
 11. W piątek po mszy św. wieczorowej spotkanie Koła Lektorów Świeckich.
 12. W sobotę o godz. 10.oo Msza św. w rocznicę zawiązania się Konfederacji Barskiej.
 13. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00.
 14. Za tydzień, 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w intencji których będziemy się modlić w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 15. W przyszłą niedzielę zapraszamy uczniów klas siódmych, którzy należą do naszej parafii i chcą wziąść udział w przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na Mszę św. o godzinie 8.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele. 
 16. W tym tygodniu Pan odwołał  z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Henryka Kuber, Zbyszka Parobczaka, Halinę Walenda i Sławomira Starzyńskiego. Wieczny odpoczynek…
<<< Powrót
Dodano: 25 Luty 2020
Odwiedzin: 122234