4 Niedziela Wielkanocy  3.05.2020r.

1. Przypominamy, że wg nowych rozporządzeń władz państwowych w naszym kościele może brać udział we Mszy św. 85 osób. Jednocześnie prosimy o zachowywanie odpowiednich odległości.

2. Tych, którzy zostają w domach zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez Internet. Transmisja na żywo –  w tygodniu codziennie o 17.3o, w niedzielę 8.oo 10.oo 12.oo 16.3o   i 18.oo

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00, w niedziele natomiast o godz. 17.30.  Pielęgnujmy piękny polski zwyczaj wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w naszych domach.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

5. W piątek Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości  możemy spożywać pokarmy mięsne.

6. W związku z panującą epidemią tegoroczne obchody Święta Pułkowego 1 Pułku Strzelców Konnych zostają przeniesione na inny termin. Msza św. w intencji wszystkich żołnierzy 1 Pułku Strzelców Konnych w następną niedzielę o godz. 10.oo w naszej Kolegiacie.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.20 różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez wpłaty na konto naszej Parafii składają ofiary na utrzymanie naszej Świątyni.

9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Tomasz Kamiński. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 02 Maj 2020