św. Floriana

Poświęcają swoje zdrowie, często narażając własne życie na rzecz ratowania życia innych. Mowa o Strażakach, którzy każdego dnia wchodzą tam, skąd inni uciekają. 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka - to dobra okazja, aby oddać hołd tym, którzy polegli w akcji i podziękować tym, którzy każdego dnia podejmują działania, aby ratować potrzebujących.


4 maja przypada wspomnienie św. Floriana - patrona Strażaków. Data ta to również dzień, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Święto dedykowane jest zarówno pracownikom PSP, jak i ochotnikom OSP, którzy codziennie wykazują się odwagą, dla wielu będąc prawdziwymi bohaterami narażającymi własne dobro, dla dobra innych.

Zazwyczaj, ze względu na to, że jest to święto zawodowe, organizowane są oficjalne obchody, w tym msze święte w intencjach pracowników PSP i OSP i uroczyste defilady pododdziałów marszowych i pojazdów pożarniczych, których celem jest nie tylko przybliżenie społeczeństwu szczegółów ciężkiej pracy Strażaków, ale i upamiętnienie poległych na akcjach oraz podziękowanie tym, którzy wciąż narażają swoje zdrowie, a często i życie, aby nieść pomoc. W obecnej sytuacji, z jaką przyszło nam się zmierzyć, uroczystości nie mogą odbywać się zgodnie z tradycją - to jednak nie przeszkadza nam w tym, aby wyrazić wdzięczność i podziw dla Strażaków, Druhen i Druhów, dziękując za trud i starania, jakie wkładają w swoje codzienne obowiązki.

podlasie24

<<< Powrót
Dodano: 04 Maj 2020
Odwiedzin: 126764