6  Niedziela Wielkanocy  17.05.2020r.

1. Z radością informujemy, że diakon Sławomir Ochnik, syn Stanisława, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej jest kandydatem do święceń kapłańskich.

2. Jutro, 18 maja, w całym Kościele Katolickim będziemy przeżywać 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Każda Msza św. będzie okazją do dziękczynienia Bogu za tak wielki dar dla Kościoła i naszej Ojczyzny. W czasie Mszy św. i nabożeństwa majowego będziemy duchowo łączyć się ze Stolicą Apostolską. Bardzo prosimy, aby już dziś udekorować nasze domy flagą papieską (żółto-białą).

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej, w kościele, spotkanie Koła Lektorów Świeckich.

4.  W piątek o 19.30 rozpoczynamy Nowennę przed niedzielą zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do trwania w modlitwie uwielbienia i adoracji w ciszy Najświętszego Sakramentu. Na nowennę zapraszamy szczególnie rodziców kandydatów do bierzmowania.

5. Spotkanie KSMu w piątek po Mszy św. wieczorowej w kościele. Wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów zapraszamy w sobotę o g. 10:00 również do kościoła.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.oo spotkanie kandydatów do bierzmowania uczniów klas ósmych oraz ich rodziców.

7. W następną niedzielę o godz. 10.oo Msza św. w intencji mieszkańców Natalii i Lucina z racji poświęcenia pól oraz w intencji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z racji święta szkoły.

8. Zapraszamy na katechezy dla rodziców i rodziców chrzestnych 24 maja po Mszy św. o godz. 1000  w kościele. Spisanie aktu w tygodniu przed chrztem w kancelarii parafialnej.

9. Katechezy dla narzeczonych zaplanowane są na 24.05; 31.05 i 07.06 od 1330 do 1530 w kościele.  Wszelkie informacje na stronie parafii w zakładkach.

10. Okres wielkanocny powoli dobiega końca. Przypominamy o przykazaniu kościelnym dotyczącym praktykowaniu Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Codziennie księża są w konfesjonale.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez wpłaty na konto naszej Parafii składają ofiary na utrzymanie naszej Świątyni, zwłaszcza KRK zel. Krystyna Łysiak – 300 zł.

12. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego.

13. W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ewę Żuchowską. Wieczny odpoczynek...

Dodano: 16 Maj 2020