Niedziela Zesłania Ducha św.  31.05.2020r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św., czyli Zielone Świątki. Kończy się okres Wielkanocy.

2. Ponadto dzisiaj - Pielgrzymka Kobiet do Pratulina pod hasłem: „Bohaterki codzienności”, zaś tematyka jej dotyczy fenomenu kobiety w nauczaniu Kard. Stefana Wyszyńskiego. Pielgrzymkę transmituje KRP.
     - od 13.30 do 15.30  katechezy dla narzeczonych w kościele.
     - o godz. 15.oo poświęcenie pól w Puznowie

3. Jutro Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w Kolegiacie o godz. 6.3o, 7.oo, 8.oo, 10.oo  i 17.3o. Tego dnia poświęcenie pól w Głoskowie, Łętowie i Dudce. Msza św. w kaplicy o godz. 16.oo, później poświęcenie pól.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa  czerwcowe po Mszy św. wieczorowej, w soboty po Mszy św. o godz. 8.oo, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.3o.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

6. W przyszłą sobotę rozpoczynamy próby przed I komunią św. Na godz. 10.00 zapraszamy zainteresowane osoby z klasy 3a i 3b z SP1; na godz. 11.00 klasa 3c z SP1; na godz. 12.00 SP Głosków; klasa 3b z SP2 i zadeklarowane osoby.

7. W następną niedzielę:
     - zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji
     - po Mszy św. o godz. 10.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w kościele. Następna 21.06. po Mszy św. o godz. 10.00. W okresie wakacyjnym katechez nie będzie. Prosimy zainteresowanych by zaplanować sobie wcześniej przygotowanie do chrztu św.
     – o godz. 15.oo poświęcenie pól oraz Msza św. w Leszczynach, Kol. Unin i Czyszkówku

8. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez wpłaty na konto i ofiary składane w zakrystii wspierają utrzymanie naszej Świątyni.

9. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego.

10. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Krzysztofa Wilczka, Aleksandra Szostaka i Mariana  Starosza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 01 Czerwiec 2020