Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Trójcy św.  7.06.2020r.

1. Dzisiaj - 

     - pierwsza niedziela miesiąca, adoracja po Mszy o 10.oo

     - zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji

     - po Mszy św. o godz. 10.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w kościele.                                   – o godz. 15.oo poświęcenie pól oraz Msza św. w Leszczynach, Kol. Unin i Czyszkówku

      - od 13.30 do 15.30 katechezy dla narzeczonych w kościele.

2. Zapraszamy na nabożeństwa  czerwcowe w tygodniu po Mszy św. wieczorowej, w soboty po Mszy św. o godz. 8.oo, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.3o.

3. W czwartek, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu  za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego,  dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W Boże Ciało Msze Święte w naszym kościele: 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy w Głoskowie o godz. 8.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy: Wspólnotę Neokatechumenalną, strażaków, harcerzy i rzemieślników. Zachęcamy także do udziału w Mszy św. i procesji eucharystycznej w czasie oktawy Bożego Ciała. 

4. Również w czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 10.00. rocznica Komunii dzieci klas 4.  Spowiedź dla dzieci i rodziców podczas każdej Mszy św. w tygodniu.

5. W środę po mszy wieczorowej w kościele spotkanie ministrantów i lektorów w ramach przygotowania do procesji Bożego Ciała.

6. W sobotę po Mszy o godz. 8.oo nabożeństwo fatimskie.

7. W następną niedzielę – taca na Seminarium Duchowne

    - o g. 9:20 różaniec wypominkowy

                                        - o godz. 15.oo poświęcenie pól oraz Msza św. w Jagodnem i Żabieńcu 

                                                                                                                                                              8. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez wpłaty na konto i ofiary składane w zakrystii wspierają  utrzymanie naszej Świątyni.

9. We wtorek o g. 11:00 w Korytnicy Łaskarzewskiej odbędzie się pogrzeb ks. Piotra Wojdata, wieloletniego kierownika PPP na Jasną Górę.

10. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego.

11. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Józef Zimny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

<<< Powrót
Dodano: 15 Czerwiec 2020
Odwiedzin: 125040