17 Niedziela zwykła

2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o godz. 8.oo

3. W sobotę - 1 sierpnia - przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, punktualnie o godz. 17.00, czyli w godzinę „W”, w Garwolinie zawyją strażackie syreny. Przedstawiciele różnych środowisk złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej. Natomiast Msza św. w intencji bohaterów Powstania Warszawskiego zostanie odprawiona w naszej świątyni w niedzielę, 2 sierpnia o godz. 10.oo.

4. W przyszłą niedzielę - odpust Porcjunkuli - możemy zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmówimy modlitwę: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnimy zwykłe warunki odpustu.

5. Również w następną niedzielę po Mszy o 10.oo adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja z racji I niedzieli miesiąca;

6. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski zachęcamy wiernych do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu, który jest okresem ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu.

7. W sierpniu sakrament chrztu będzie udzielany w 1, 2 i 4 niedzielę miesiąca na Mszy św. o g. 12:oo

8. Tegoroczna Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała charakter sztafetowy: na trasie pojawi się jedynie 3 razy 5-osobowa reprezentacja całej grupy. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do uczestnictwa w pątniczym szlaku w sposób duchowy w naszej parafii. Każdego dnia począwszy od 3 sierpnia blok naszego spotkania rozpoczynamy w kościele o godz. 18:00: w programie będzie różaniec, konferencja, msza św. o godz. 19:00, nowenna i apel. Zachęcamy do wypisania intencji duchowych, formularze są dostępne w zakrystii i na ołtarzach bocznych. Tych, którzy będą mogli zapraszamy do wyjazdu autokarem na wejście pielgrzymki 14 sierpnia i uczestnictwo we mszy św. porannej przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapisy w zakrystii. Dzisiaj po mszy św. można wspomóc potrzeby pielgrzymki przez ofiary do puszek – za co z góry wielkie Bóg zapłać.

9. Spotkanie dla wszystkich, którzy zechcą posługiwać w grupie muzycznej tegorocznej pielgrzymki w niedzielę o godz. 16:00 w auli KLO.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Mądry, Władysław Walicki, Kazimiera Wójcik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 26 Lipiec 2020