18 niedziela zwykła 2.08.2020

1. Dzisiaj – odpust Porcjunkuli - możemy zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzimy kościół parafialny, odmówimy modlitwę: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnimy zwykłe warunki odpustu.
- godz. 10.oo Msza św. w intencji bohaterów Powstania Warszawskiego
- po Mszy o 10.oo adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja z racji I niedzieli miesiąca
- godz. 16:00 w auli KLO spotkanie dla wszystkich, którzy zechcą posługiwać w grupie muzycznej tegorocznej pielgrzymki

2. 3 sierpnia - wyruszy z Garwolina Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wspólna Msza św. grupy 7A i 7B będzie sprawowana przez ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego w poniedziałek o godz. 6.30 w naszej Kolegiacie. Po niej nastąpi wymarsz przedstawicieli grupy 7a i b. Z uwagi na pandemię nie odprowadzamy grup fizycznie. Prosimy o zrozumienie i towarzyszenie tym pątnikom jedynie duchowo. Tegoroczna Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała charakter sztafetowy: na trasie pojawi się jedynie 3 razy 5-osobowa reprezentacja naszej grupy. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy do uczestnictwa w pątniczym szlaku w sposób duchowy.

3. Podobnie jak w latach ubiegłych w czasie trwania pielgrzymki od 3 sierpnia do 14 – czas modlitewny rozpoczynamy w kościele o godz. 18:00: w programie różaniec, konferencja, Msza św. o godz. 19:00, nowenna i apel Jasnogórski. Natomiast w niedzielę o g. 19:30 różaniec, msza św. i apel.

4. W czwartek będziemy przeżywać odpust Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 6.30; 8.00; 10.00 i 19.00. Suma odpustowa z procesją o godzinie 12.00 będzie sprawowana przez bpa ordynariusza Kazimierza Gurdę.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy o 17.3o.

6. Zgodnie z apelem Episkopatu Polski zachęcamy wiernych do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu, który jest okresem ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu.

7. W dniach 10-14 sierpnia organizowana jest pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach.

8. Wyjazd autokarowy z naszej parafii na 13 i 14 sierpnia do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Staręga, Magdalena Iwanicka, Aleksander Żbik, Marianna Górka i Hubert Mucha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 04 Sierpień 2020