26 niedziela zwykła - 27.09.2020

1. Dzisiejsza niedziela –

- trwa biały tydzień dzieci, które wczoraj przystąpiły do I komunii św.

- godz. 8.oo Msza św. w int. mieszkańców ul. Granitowej i Bursztynowej z racji poświęcenia kapliczki

- godz. 9.oo katechezy przedmałżeńskie

- godz. 10.oo Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 81 rocznicy powstania Państwa Podziemnego, na którą  zaprasza Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Urząd Miasta Garwolin oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Obwodu Gołąb

- gościmy o. Oblatów z Kodnia, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają kalendarze

2. Jutro na skwerku miasta o godz. 15.oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. We wtorek ks. Michał obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę imieninową o 17.3o i już teraz składamy mu najlepsze życzenia wraz modlitwą

4.  W czwartek  rozpoczyna się październik- miesiąc różańcowy. Za pobożne odmówienie części różańca (pięciu tajemnic) w kościele lub w rodzinie można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.oo, a po nim Msza św., w soboty po Mszy św. o godz. 8.oo, a w niedziele o godz. 17.3o. Zapraszamy wspólnoty, stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież do zapisywania się do prowadzenia różańca.

5. W czwartek Msza św. o godz. 12.oo w intencji uczestników Eucharystii oraz w intencjach zawartych na  kartkach.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i I niedziela miesiąca. Nabożeństwa w czwartek i piątek po Mszy o 17.3o, zaś w sobotę po Mszy o 8.oo.

7. W sobotę 3 października różaniec organizowany przez Wojowników Maryi. Rozpoczęcie przed Kolegiatą  o godz. 8.3o

8. W przyszłą niedzielę –

- po Mszy o godz. 8.oo katechezy chrzcielne (I część)

- nabożeństwo wraz z procesją o godz. 10.oo z racji I niedzieli miesiąca

- taca na utrzymanie Stolicy Apostolskiej (świętopietrze)

- KSM będzie rozprowadzał pakiety różańcowe dla dzieci

- kandydaci do bierzmowania uczniowie szkoły nr 1 zostają na katechezę po Mszy św. o godzinie 10.oo,

obecność obowiązkowa.

9. Informujemy, że pochówek dzieci utraconych, z udziałem ks. bpa odbędzie się 14 października o godz. 12.oo w naszej Kolegiacie.

10. W tym tygodniu będziemy prowadzić nabór dzieci do scholi dziecięcej, którą będzie się opiekował ks. Paweł. Próba w sobotę o godz. 9.oo, natomiast p. Damian zaprasza ludzi młodych (licealistów, studentów), tych, którzy umieją i chcą śpiewać, do chóru młodzieżowego. Przesłuchania przez całą przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na chórze.

Dodano: 28 Wrzesień 2020