27 niedziela zwykła - 4.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela –
- taca na utrzymanie Stolicy Apostolskiej (świętopietrze)
- po Mszy o godz. 8.oo katechezy chrzcielne (I część)
- nabożeństwo wraz z procesją wewnątrz kościoła o godz. 10.oo z racji I niedzieli miesiąca (nie będzie różańca wieczorem)
- katecheza dla kandydatów do bierzmowania ze szkoły nr 1 po Mszy o godz. 10.oo
- KSM rozprowadza pakiety różańcowe dla dzieci
- trwa nabór do chóru młodzieżowego, informacja u p. Damiana
- kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do odmawiania różańca 2x w tygodniu w kościele lub w domu. Podpisują rodzice.
- od poniedziałku przyjmujemy intencje na pierwsze półrocze roku 2021

2. W czwartek Msza św. o godz. 12.oo w intencji uczestników Eucharystii oraz w intencjach zawartych na  kartkach.

3. W sobotę –
- godz. 10.oo zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów
- godz. 11.oo zbiórka dla kandydatów na ministranta w zakrystii
- próba zespołu dziecięcego o godz. 11.oo

4. W przyszłą niedzielę –
- po Mszy o godz. 8:oo w kościele II część katechez chrzcielnych
- o godz. 9.30 różaniec i Msza św. o godz. 10.oo za zmarłych polecanych w wypominkach
- kandydaci do bierzmowania uczniowie klas ósmy SP nr2, SP nr 5, oraz uczniowie SP z Głoskowa i     Michałówki mają spotkanie po Mszy św. o godzinie 10.00
- o 11.3o spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Kom. św.
- ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia
- Druga Gromada Garwolińska Skautów Europy serdecznie zaprasza chętne dziewczynki w wieku 9-12 lat (3-5 klasa szk. podst.) do udziału w krótkiej grze z okazji Dnia Papieskiego, po Mszy św. o godz. 12.

5. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na wydarzenia związane z XX Dniem Papieskim. W następną niedzielę, o godz. 16.oo w sali widowiskowej wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie z koncertem pieśni patriotycznych i religijnych, dedykowanych papieżowi i lubianych przez św. Jana Pawła II. Wstęp wolny. Natomiast o 12.oo oraz 13.5o Kino "Wilga" wyświetli film "Wojtyła. Śledztwo". Bilety do kupienia w kasie i na stronie internetowej.

6. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy.

7. Pochówek dzieci utraconych, z udziałem ks. bpa odbędzie się 15 października (czwartek) o godz. 12.oo w naszej Kolegiacie. (nie jak podawaliśmy 14 października).

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Kotas, Mieczysław Kędzierski, Stanisława Górska, Michał Makulec i wczoraj Ks. prałat Julian Jóźwik – wieloletni proboszcz parafii MB Częst. w Garwolinie, a później rezydent emeryt przy tejże parafii…. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 05 Październik 2020