Ogłoszenia duszpasterskie

30 niedziela zwykła - 25.10.2020

 

1. Msze św. w dzisiejszą niedzielę – 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 16.3o 18.oo
      
2. W środę przypada liturgiczne wspomnienie patronów diecezji św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 
 3. W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencjach uczestników. Kartki możemy składać przed ołtarzem.
 
 4. Przyjmujemy kartki wypominkowe. Bardzo serdecznie prosimy wypełniać czytelnie, odmieniając imiona i nazwiska zmarłych.  Prosimy również o wpisywanie nazwy ulicy lub miejscowości z którą mają być czytane kartki wypominkowe. W naszej parafii przez cały listopad będziemy odmawiali codziennie różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych za zmarłych rozpoczniemy 1 listopada. W ciągu roku w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 9.3o różaniec, a o godz. 10.oo Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Kartki można także składać w piątek, sobotę i niedzielę u księdza na cmentarzu w godz. 9.oo – 17.oo
     
5. W przyszłą niedzielę – Msze św. – 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo, 18.oo
 
6.  W przyszłą niedzielę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli chwałę nieba. Msze św. na cmentarzu o godz. 9.oo i 12.oo. O godz. 11.15 różaniec i modlitwa za zmarłych, zaś o godz. 12.oo Msza św., po której będą poświęcone nowe pomniki i nagrobki naszych bliskich. Ze względu na obostrzenia nie będzie procesji po cmentarzu. Bardzo prosimy bezwzględnie przestrzegać wytycznych sanitarnych oraz prosimy, by pozostać przy grobach swoich bliskich. 
     
7. W poniedziałek, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz.6.3o, 8.oo i 17.3o; Na cmentarzu o godz. 9.15 różaniec, o godz. 10.oo Msza św. 
    
8. Stolica Apostolska zdecydowała, że przez cały listopad, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Osoby nie mogące udać się na cmentarz (chorzy, starsi) mogą pomodlić się w domu z odpowiednią intencją i zyskać odpust, a następnie dopełnić koniecznych warunków (Komunia święta, pobożne nawiedzenie cmentarza) w bezpiecznym czasie.
  
 9. Przez cały listopad, w kościele (nie na cmentarzu) różaniec za zmarłych o godz. 17.oo a po nim Msza św. Dotyczy to Osób, które zamawiały intencje na ten okres. Te intencje będą odprawiane w kościele.
  
10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Biernacka, Jadwiga Płatek, Teresa Starosz, Lucyna Zalewska, Barbara Michalik, Robert Jarząbek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

<<< Powrót
Dodano: 24 Październik 2020
Odwiedzin: 126764