31 niedziela zwykła - 1.11.2020 – Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dziś 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pragniemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli chwałę nieba. Msze św. tylko w kościele – 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 16.3o 18.oo; różaniec po Mszy o 16.3o

2. Jutro 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Msze św. także tylko w kościele o godz.6.3o, 8.oo, 10.oo, 17.3o; różaniec 9.15 i 17.oo

3. Przyjmujemy jeszcze kartki wypominkowe. Przez cały listopad będziemy odmawiali codziennie różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Trzydzieści Mszy św. sprawowanych za zmarłych rozpoczynamy dzisiaj. W ciągu roku w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 9.3o różaniec, a o godz. 10.oo Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

4. Stolica Apostolska zdecydowała, że przez cały listopad, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Osoby nie mogące udać się na cmentarz (chorzy, starsi) mogą pomodlić się w domu z odpowiednią intencją i zyskać odpust, a następnie dopełnić koniecznych warunków (Komunia święta, pobożne nawiedzenie cmentarza) w bezpiecznym czasie.

5. Przez cały listopad, w kościele (nie na cmentarzu) różaniec za zmarłych o godz. 17.oo a po nim Msza św. Dotyczy to Osób, które zamawiały intencje na ten okres. Te intencje będą odprawiane w kościele.

6.  W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencji zmarłych kapłanów z poszczególnych Parafii naszego dekanatu.

7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o sakramencie pokuty i nabożeństwach…w piątek o 17.oo, w sobotę po Mszy o 8.oo

8. W przyszłą niedzielę – Msze św. – 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 16.3o 18.oo. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot kościoła.

9. Osoby które zamierzają ochrzcić dziecko i ci, którzy będą pełnić funkcję chrzestnych w najbliższych miesiącach, zapraszamy na skupienie połączone z przygotowaniem do chrztu 8 i 15 listopada do kościoła na godz. 15.45

10. Dziękujemy za ofiary składane w zakrystii lub na konto Parafii na utrzymanie Świątyni – 4x50 zł, 4x100 zł, 200 zł.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysława Mucha i Wacława Błażejczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 01 Listopada 2020