2 niedziela Adwentu - 6.12.2020

1. Dzisiaj -

- pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakr. po Mszy św. o godz. 6.3o

- Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki.

- gościmy o. Kombonianów z Legionowa, którzy rozprowadzają kalendarze misyjne

2. RORATY w środy i soboty o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz dorosłych z lampionami.

3. W dniach 7-16 grudnia przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie będzie odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

4. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 21.oo, w porze Apelu Jasnogórskiego, prosimy wszystkich ludzi sumienia, aby solidarnie zapalili w oknach swoich domów świece i roratnie lampiony. W duchowej jedności z Jasną Górą odmówmy jedną dziesiątkę różańca w intencji ładu moralnego i pokoju społecznego w naszej Ojczyźnie.

5. Również we wtorek spotkanie po mszy św. wieczorowej w kościele delegacji rodziców, których dzieci przystąpią do I Kom. Św.

6. W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencjach, które polecamy na kartkach.

7. W czwartek również, w kościele o godz. 18.oo spotkanie Rady Parafialnej.

8. W czwartek w salkach przy plebanii przymiarka dzieci w związku ze strojami pierwszokomunijnymi. Chłopcy na godz. 18.00, dziewczynki na 19.00.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Leszek Dąbrowski, proboszcz z Sulbin. Spowiedź w poniedziałek i wtorek w godz. 8.oo – 13.oo oraz 15.oo – 21.oo. Program Mszy św. w  poniedziałek i wtorek: 6.3o 8.oo 10.oo 12.oo … 15.3o 17.oo 18.3o 20.oo

10. W kolejne Niedziele ministranci będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny.

11. Dziękujemy za ofiary składane w zakrystii lub na konto Parafii na utrzymanie Świątyni – 9x100 zł oraz 1000 zł. Bóg zapłać.

12. Panowie organiści rozprowadzają jeszcze opłatek, codziennie w kancelarii, w zakrystii, a w sobotę przed kościołem w godz. 9.oo – 13.oo oraz przez całą niedzielę.

13. Gdyby ktoś chciał ofiarować świerk do dekoracji kościoła na Boże Narodzenie prosimy o kontakt w zakrystii.

14. Podobnie jak w latach poprzednich w Boże Narodzenie o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną Małżonków Jubilatów obchodzących w tym roku złote bądź srebrne gody. Tych, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej prosimy o zgłoszenia w zakrystii do 18 grudnia.

15. Urząd Miasta Garwolina informuje, że po uzgodnieniu z firmą Ekolider, wystawione przez mieszkańców odpady wielkogabarytowe oraz kompletny zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny zostanie odebrany w dniu 7 grudnia. (poniedziałek)

16. W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty  parafialnej do wieczności: śp. Marian Kasprzak, Rozalia Baran . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 06 Grudzień 2020