Ogłoszenia duszpasterskie

4 niedziela Adwentu - 20.12.2020

 

1. Dzisiaj -  ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

2. Wyjazd do chorych jutro od godz. 9.oo wioski, zaś od 14.oo w mieście.

3. Dyżur spowiedniczy w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 15.oo – 18.oo. Nie będzie spowiedzi w dniu Wigilii.

4. RORATY jeszcze w środę o godz. 6.oo 

5. W czwartek Msze św. tylko rano 6.3o 7.oo i 8.oo. Wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy w naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter całego dnia i wieczerzy wigilijnej. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy wspólną modlitwą: Wierzę w Boga, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, odśpiewaniem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o osobach samotnych, opuszczonych i chorych – jeśli wiemy, że tacy ludzie są obok nas, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, szczerze i na trwale wyciągnijmy ręce do zgody, z serca wszystko wybaczając. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. 

6. O północy uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Gości. Pół godz. wcześniej czuwanie modlitewne. W Boże Narodzenie Msze św. o godz. 8.oo, 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo i 18.oo. W Głoskowie o godz. 9.15. Można spożywać pokarmy mięsne.

7. W Boże Narodzenie na Mszy św. o godz. 12.oo modlić się będziemy w intencji tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów małżeństwa. 

8. W II dzień Bożego Narodzenia, przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę (nie ma Mszy o 16.3o). W Głoskowie  o godz. 9.15. Taca na budowę kościołów w diecezji.

9. W związku ze zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia i zwyczajowego odbywania w parafiach wizyty duszpasterskiej (kolędowej) - pragniemy poinformować, że z powodu utrzymującego się wysokiego zagrożenia epidemicznego, nie będziemy mogli jej przeprowadzić w tradycyjnej formie. Po konsultacjach oraz wyczuciu panujących nastrojów przekładamy wizytę duszpasterską na późniejszy czas, kiedy to - jak ufamy - sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie. 

10. Dziękujemy za ofiary składane w zakrystii lub na konto Parafii na utrzymanie Świątyni – 500 zł, 200, 150, 50 zł. Bóg zapłać.

11. Panowie organiści rozprowadzają opłatek przed kościołem jeszcze przez całą dzisiejszą niedzielę. Tam również możemy nabyć świece wigilijne Caritas. 

12. W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty  parafialnej do wieczności: śp. Wacławę Szarek – Fijołek, Grażynę Jasińską, Stanisława Samoraja, Jadwigę Zalewską, Władysławę Rękawek, której pogrzeb będzie we wtorek i Edmunda Polaka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 28 grudnia.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

<<< Powrót
Dodano: 20 Grudzień 2020
Odwiedzin: 128784