Niedziela św. Rodziny - 27.12.2020

1. Dziś Niedziela św. Rodziny. Upraszając wstawiennictwa św. Rodziny z Nazaretu polecamy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej Parafii.

2. W czwartek będziemy przeżywali ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. dziękczynna za miniony rok o godz. 17.oo

3. W piątek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św.: 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo… 18.oo. Przypominamy, że obecność na Mszy św. w Nowy Rok jest obowiązkowa. Msza św. w Głoskowie o 9.15. Można spożywać pokarmy mięsne.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o sakramencie pokuty i nabożeństwach… w piątek po Mszy o 12.oo, w sobotę po Mszy o 8.oo.

5. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Nabożeństwo po Mszy o godz. 6.3o

6. Ze względu na obostrzenia, gdzie kółka różańcowe nie mogą spotykać się w domach na zmiankach różańcowych, proponujemy spotkania modlitewne w kościele. Zgłoszenia w zakrystii.

7. Pragniemy poinformować, że z powodu utrzymującego się wysokiego zagrożenia epidemicznego, nie będziemy mogli przeprowadzić kolędy w tradycyjnej formie. Zatem przekładamy wizytę duszpasterską na późniejszy czas, kiedy to - jak ufamy - sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie.

8. W głównym ołtarzu możemy zobaczyć obraz Przemienienia Pańskiego, który jest po renowacji. Koszt renowacji 108 240 zł., z czego dotację 100 tyś. zł. otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego. Wkład Parafii to 8240 zł.

9. Dziękujemy za ofiary składane w zakrystii lub na konto Parafii na utrzymanie Świątyni – 700 zł, 400 zł, 3x100 zł, 3x50 zł. Bóg zapłać.

10. Dziś ks. Diakon kończy I część praktyk duszpasterskich. Dziękujemy za piękną pracę i do zobaczenia w Wielkim Poście.

11. W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty  parafialnej do wieczności: śp. Zdzisław Paśniczek, Irena Brzeźnicka i Maciej Mucha, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodano: 26 Grudzień 2020