Ogłoszenia duszpasterskie – 6 niedziela zwykła - 14.02.2021

- na Mszy o 10.oo modlitwa w 79 r. powstania Armii Krajowej
- godz. 15.3o w kościele katechezy chrzcielne
- po Mszy o 16.3o różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach
- młodzież z KSM-u zbierając fundusze na swoje utrzymanie będzie rozprowadzać „coś słodkiego”, a Niekanapowi zdrapki wielkopostne.

2. Od poniedziałku do środy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Jest to czas naszego dziękczynienia Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Msze św. z kazaniami przez trzy dni o godz. 6.3o 8.oo 10.oo 18.oo. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Leszek Dąbrowski, proboszcz parafii w Sulbinach. Msze św. z poniedziałku i wtorku z godziny 7.00 zostały przeniesione na godzinę 6.30 z racji 40 godzinnego nabożeństwa.

3. ŚRODĄ POPIELCOWĄ  rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze św. – 6.3o 8.oo 10.oo 18.oo Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat - do końca życia) oraz post ścisły (18 – 60 lat, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).

4. W czwartek Msza św. o godz. 12.oo w intencji uczestników.

4a. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas trzecich po Mszy św. wieczorowej w czwartek SP 1, a w piątek SP 2 i Głosków.

5. W piątek po Mszy św.  wieczorowej zapraszamy młodzież należącą do chóru na próbę w kościele.

6. W następną niedzielę taca na remont Kurii.

7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00. Droga Krzyżowa śpiewana w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. już bez kazania. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy modlitewne i stowarzyszenia, zapisy w zakrystii.

8. Rodzice kandydatów do bierzmowania uczniów klas ósmych, podpisują w indeksach uczestnictwo  swoich dzieci w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Źalach.

9. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pomyślmy o naszych wielkopostnych postanowieniach, o pojednaniu z Bogiem w Sakramencie Pokuty oraz z naszymi bliźnimi.

10. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie Świątyni  – 300 zł, 200 zł, 6 po 100 zł, 3 po 50 zł. Bóg zapłać.

11 Kino „Wilga” zaprasza na film pt: „Czyściec”. „To film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci i tego, czy możemy mieć na nie wpływ. Przypuszczam, że wiele osób po obejrzeniu filmu Czyściec zmieni swoje myślenie na ten temat" – mówi reżyser Michał Kondrat. Film może być także pomocny w przeżywaniu Wielkiego Postu.  Projekcja 19 – 23 lutego godz. 17:40

12. Polećmy zmarłych, którzy w tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marek Piesiewicz, Ryszard Zieliński, Andrzej Wnuk. Wieczny odpoczynek…

Dodano: 13 Luty 2021