2 Niedziela Wielkiego Postu

1. W następną niedzielę –                                                                                                       - po Mszy o 18.oo, w przeddzień Dnia Kobiet, spotkanie z Moniką Kuszyńską pt: „Słabość jest siłą”. Transmisja na żywo także na You Tubie oraz Facebooku.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00. Droga Krzyżowa śpiewana w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św.
  1. Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pomyślmy o naszych wielkopostnych postanowieniach, o pojednaniu z Bogiem w Sakramencie Pokuty oraz z naszymi bliźnimi.
  1. Przed kaplicą Najświętszego Sakramentu oraz przed ołtarzem św. Anny znajduje się Świecznik Wotywny. Światło, w tym światło świec, od zawsze było uznawane  za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne. Zachęcamy do korzystania także z tej formy modlitwy.
  1. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego – KRM z Puznowa 150zł., KRK z Zawad zel. Teresa Ożarek 100 zł., 50 zł.
  1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej Kolegiacie 14 marca, czyli 4 niedzielą Wielkiego Postu.
  2. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie Świątyni  – 2 po 200 zł, Janina Żak z ul. Długiej 200zł., 150 zł, 2x 100 zł, 3x 50 zł., 30 zł. Bóg zapłać.
  3. Parafia w Sulbinach zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, trwają już zapisy na EDK Sulbiny.
  4. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Franciszek Rękawek, Andrzej Wiśniewski, Marian Ochnik, Stanisław Boratyński. Wieczny odpoczynek…
Dodano: 27 Luty 2021