Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021r.

                                  
1) Dzisiaj w Kolegiacie – 
- święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Przy wystawionych relikwiach będziemy mogli modlić się w sprawach trudnych dotyczących nas i naszej Ojczyzny, a także o ustanie pandemii
- godz. 10.oo Msza św. w intencji twórców Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina
- po Mszy o 10.oo II część katechez chrzcielnych
- godz. 15.oo - poświęcenie pól – Kol. Unin, Leszczyny, Żabieniec (tylko przy krzyżu, bez procesji i Mszy)
- II Szczep Garwoliński Skautów Europy zaprasza rodziny do udziału w święcie szczepu. Rozpoczęcie godz. 14.oo grą miejską o patronce szczepu, zaś o 16.3o Eucharystia

2) Dziś także w sześciu rejonach naszej diecezji odbywają się spotkania w ramach Rodzinnej Niedzieli. Spotkania wpisują się w program inicjatyw na Rok Rodziny. Nasz rejon liczy 5 dekanatów. O godz. 11.3o konferencja, 12.oo Msza św., oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

3) Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziców kandydatów do bierzmowania codziennie na godz. 20.oo.

4) W środę o 15.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania uczniów klas ósmych SP nr 1. Na spotkanie kandydaci przychodzą z indeksami i wiedzą z całego katechizmu. Zbiórka na placu przy plebanii.

5) W czwartek na 15.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania uczniów klas ósmych ze SP nr 2, Michałówki, Głoskowa i pozostałych. Kandydaci przychodzą z indeksami i wiedzą z całego katechizmu. Zbiórka na placu przy plebanii.  

6) W środę i piątek po Mszy wieczorem próba chóru młodzieżowego.

7) W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencji uczestników.

8) W następną niedzielę – 
- godz. 15.oo - poświęcenie pól - Jagodne, Puznów, Niecieplin (tylko przy krzyżu, bez procesji i Mszy)

9) Dziękujemy wszystkim za ofiary na utrzymanie naszej Świątyni – 2 po 200 zł, 100 zł, 50 zł.

10) Burmistrz Miasta Garwolina przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań i zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym w urzędzie miasta. W maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi. Na razie będą wyłącznie dzwonić do mieszkańców. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. 

11) Kino „Wilga” zaprasza w dniach 21–25 maja o godz. 17:40 na dramat religijny „Dobry Łotr”. 

12) W tym roku nie było „Kolędy” i w takiej formie jak dotychczas jej nie będzie, przełożyliśmy ją na czas spokojniejszy. Wielu z Was dopytuje o to. Po 24 maja chcemy pójść  nie po kolędzie, ale pobłogosławić Wasze domy. Więcej informacji w następną niedzielę.

13) Po 24 maja kaplica cmentarna będzie niedostępna ze względu na remont.

14) Ubiegłego tygodnia pożegnaliśmy zmarłych: śp. Aniela Maśniak, Jerzy Komosa, Tadeusz Lambrych, Aleksandra Szubińska, Marianna Brych. Wieczny odpoczynek…

<<< Powrót
Dodano: 17 Maj 2021
Odwiedzin: 132114