Niedziela Trójcy Św. – 30 maja 2021r.

1) Dzisiaj w Kolegiacie –

- VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina pod hasłem: „W Tobie jest życie”

- godz. 10.oo Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników SP nr 1 z racji Święta Szkoły

- godz. 12.oo uroczystości upamiętniające porucznika Stanisława Kopika PS. „Zemsta”, po Mszy św. odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

- godz. 12.oo Msza św. w intencji strażaków oraz ich rodzin

- godz. 14.3o Msza w rycie trydenckim

- godz. 15.oo poświęcenie pól w Natalii Lucinie

2) We wtorek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa  czerwcowe po Mszy św. wieczorem, w soboty po Mszy św. o godz. 8.oo, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.3o

3) Próba sypania kwiatków w środę po Mszy wieczorem.

4) W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  – Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele - 6.3o 8.oo 10.oo i 18.oo, w Głoskowie o godz. 8.oo. Uroczysta procesja wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.oo. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy: Wspólnotę Neokatechumenalną, strażaków, harcerzy i rzemieślników. Zachęcamy także do udziału w Mszy św. i procesji w czasie oktawy Bożego Ciała. Ze względu na obostrzenia prosimy o nakładanie maseczek oraz zachowywanie dystansu.

5) W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy do odnowy duchowej.

6) W sobotę różaniec ulicami miasta prowadzony przez Wojowników Maryi. Rozpoczęcie o 8.3o przed Kolegiatą.

7) W następną niedzielę –

- puszka na budowę kościołów w diecezji

- po Mszy św. o godz. 10.oo w kościele I część katechez chrzcielnych, II część w kolejną niedzielę. Następne katechezy odbędą się w okresie jesiennym.

8) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje osób do pełnienia funkcji rodziny zastępczej., które podjęłyby się trudu wychowania dzieci, stworzenia ciepła domu rodzinnego i kochającej rodziny.  Prosimy o pilny kontakt osób zainteresowanych.

9) Program odwiedzin rodzin i poświęceń domów:

Poniedziałek 31.05.

9.oo – Niecieplin, ul. Kościuszki bl. 4,

10.3o - bl. 11
15.3o – Błonie, Hłaski, Wańkowicza, Kraszewskiego,

17.3o – Zarzecze i Konopnickiej

Wtorek 01.06.

9.oo – Lucin, ul. Kościuszki bl. 13

10.3o - bl. 25

15.3o – Parysowska, Księżnej Anny, Księcia Konrada, Wolna, Szkolna, Kuśnierska,

16.oo – Kościuszki  bl.38

Środa 02.06.