Ogłoszenia duszpasterskie

                                                            17 niedziela zwykła – 25 lipca 2021r.


1) Dzisiejsza niedziela – 
- naszym gościem jest ks. Krzysztof Białowąs, który pracuje w Kongregacji ds. świętych w Rzymie. Ks. Krzysztof przybliży nam postać bł. Carlo Acutisa, którego relikwie znajdują się przed ołtarzem.
- Niedziela Pielgrzymkowa. Po każdej Mszy św. otrzymamy bliższe informacje na temat pątniczego szlaku i będziemy mogli wesprzeć finansowo naszą grupę. Zapisy na pielgrzymkę 1 i 2 sierpnia w godz. 16 – 19 przy kancelarii. Wszystkich którzy chcą włączyć się czynnie podczas tegorocznej pielgrzymki w służbach muzycznej czy innej, prosimy zgłosić się do ks. Krzysztofa. 
- wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i wszystkich podróżujących. Po Mszach św. będziemy święcić wszelkie pojazdy i będziemy się modlić się o błogosławieństwo dla ich użytkowników. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu. 
- Uroczyste obchody Dnia naszej Patronki św. Anny rozpoczynamy dziś festynem rodzinnym w parafialnych ogrodach. Suma Odpustowa jutro, 26 lipca o godz. 12.oo, której przewodniczył będzie ks. prof. Jan Zowczak. Więcej informacji na plakatach. Zapraszam osoby, bądź całe grupy, które chciałyby włączyć się w przygotowanie festynu.

2) Od jutra ruszają warsztaty wokalne dla młodzieży szkolnej prowadzone przez profesjonalną kadrę. 

3) Burmistrz Garwolina, Starosta Garwoliński zapraszają do udziału w tegorocznych obchodach 77. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Wzorem lat ubiegłych 1 sierpnia w niedzielę o godz. 17.00 zawyją syreny i oddamy zostanie hołd bohaterom przy pomniku poświęconym pamięci AK. O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz poległych i walczących w Powstaniu Warszawskim. Dzień wcześniej, w sobotę 31 lipca na skwerze Solidarności od godz. 17.00 odbędzie się wydarzenie plenerowe podczas którego rekonstruktorzy Zgrupowania „Radosław" opowiedzą i pokażą jak wyglądała walcząca Warszawa, prezentowana będzie broń i umundurowanie.   O godz. 19.00 na skwerze, odbędzie się koncert piosenek „ALERT przed godziną W" w wykonaniu Teatru Muzycznego od Czapy z udziałem Lidii Pospieszalskiej oraz muzyków pod kierunkiem Marcina Pospieszalskiego. Zapraszamy Mieszkańców do wspólnego śpiewania  – wzorem mieszkańców Warszawy zaśpiewamy razem piosenki powstańcze i patriotyczne. 

4) Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 14 – 15 sierpień 2021r. Zapisy pod numer 509 744 010. Program pielgrzymki wywieszony na tablicy

5) Pismo ks. Bpa.w sprawie zbiórki.

6) Witamy wszystkich, którzy czas wakacji lub urlopu spędzają na terenie naszej Parafii.

7) Do wieczności w tym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Jerzego Masnego. Wieczny odpoczynek  racz mu  dać Panie…

<<< Powrót
Dodano: 27 Lipiec 2021
Odwiedzin: 134631