23 niedziela zwykła – 5 września 2021r.

1) Dziś –
- zbiórka pod kościołem na leczenie Agaty Goliszewskiej, na Garwolance natomiast piknik charytatywny pod hasłem: „Dobre serce mamy, dlatego Agatę wspieramy!”
- Mszą św. o 8.oo rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych, po Mszy katechezy w auli KLO
- po Mszy św. o godz. 8.oo w kościele pierwsza część katechez chrzcielnych
- adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.oo z racji I niedzieli miesiąca
- na Mszy o godz. 18.oo rozpoczęcie roku harcerskiego, a po niej Apel harcerski

2) W środę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych Świąt Maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszej Kolegiacie: godz. 6.3o, 8.oo, 10.oo (z poświęceniem ziarna)  i 17.3o, w Głoskowie o godz. 16.oo.

3) W środę przypada 82 rocznica bombardowania naszego miasta podczas II wojny światowej. Msza św. w intencji poległych i pomordowanych podczas wojny o godz. 17.3o.

4) W środę rozpoczął pracę w naszej parafii ks. Michał Buczyński. Ks. Michała witamy całym sercem i życzymy owocnej i pięknej pracy dla dobra naszej wspólnoty.

5) P. Damian prowadzi nabór do młodzieżowego chóru parafialnego. Zapraszamy młodzież od 7 kl. Szkoły Podst. Przesłuchania u p. Damiana w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

6) Do 19 września mogą zgłaszać się kandydaci do sakramentu bierzmowania. Szczegóły dotyczące zgłaszania znajdują się na stronie parafialnej.

7) W przyszłą niedzielę –
- beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, zachęcamy do przeżycia tej uroczystości przez transmisję w mediach
- będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium. Taca przeznaczona na Seminarium w Siedlcach
- druga część katechez dla narzeczonych: o 8.oo Msza św., po Mszy katechezy w auli KLO
- godz. 8.oo druga część katechez chrzcielnych
- godz. 9.3o różaniec w intencji zm. polecanych w wypominkach rocznych i Msza św. w ich intencji.

8) Polecajmy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych: śp. Annę Kalinowską, Stanisławę Nitkę, Staniesława Karbowskiego, Mariannę Siarkiewicz, Teresę Stanisławę Przybysz.  Wieczny odpoczynek  racz im  dać Panie…

Dodano: 14 Wrzesień 2021