31 niedziela zwykła – 31 października 2021r.

1) W dzisiejszą niedzielę –
- po Mszy św. o godz. 18.oo zapraszamy dzieci i młodzież na Marsz Świętych.. Z lampionami w rękach przy śpiewie religijnych pieśni przejdziemy ulicami naszego miasta. Zachęcamy do przebrania się za jakiegoś świętego. Najlepsze stroje zostaną nagrodzone, nagroda główna – ROWER.

2) Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele: o godz. 6.3o, 8.oo, 10.oo i 18.oo. Msza św. w Głoskowie o godz. 8.oo. Msze św. na cmentarzu o godz. 9.oo, 12.oo i 18.oo. O godz. 11.3o procesja po cmentarzu i modlitwa za zmarłych. O godz. 12.oo  uroczysta Msza św., po niej poświęcenie pomników. Różaniec po Mszy św. o godz. 18.oo na cmentarzu.

3) W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym odbędzie się kwesta na dokończenie budowy pomnika Dzieci Utraconych. Na dokończenie– tablice, napisy oraz symboliczne figury dziecka i rodziców – Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie będzie zbierać datki przy bramach; na nowej części cmentarza i obok kaplicy.

4) 1 listopada harcerze będą kwestować na ratowanie starych grobów.

5) 2 listopada, Dzień Zaduszny, Msze św. w kościele o godz.6.3o 8.oo i 17.3o. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.oo i 18.oo. Po Mszy o 10.oo procesja po cmentarzu i modlitwa za zmarłych. Różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 18.oo na cmentarzu.

6) Od 3 do 8 listopada codziennie w kaplicy cmentarnej o godz. 17.oo różaniec za zmarłych, a po nim Msza św.

7) Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Decyzją Papieża w tym roku te osiem dni można wybrać dowolnie w przeciągu całego miesiąca listopada.

8) W niedzielę różaniec za zmarłych o godzinie 11.3o na cmentarzu, a po nim Msza św.

9) W czwartek o godz. 12.oo podczas Mszy św. z udziałem księży z dekanatu będziemy modlić się za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu.

10) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek połączone z różańcem, w sobotę zaś po Mszy o 8.oo.

11) W sobotę próba zespołu dziecięcego o godz. 13.oo

12) W następną niedzielę –
- Mszą św. o 8.oo rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych, po Mszy katechezy w auli KLO
- po Mszy o 10.oo wystawienie Najświętszego Sakr., adoracja i procesja z racji I niedzieli miesiąca

13) Na bocznych ołtarzach oraz na ławkach wyłożone są jeszcze kartki wypominkowe. Bardzo serdecznie prosimy wypełniać czytelnie z podaniem nazwy ulicy lub miejscowości, z którą mają być czytane. W naszej parafii przez cały listopad codziennie różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Również na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki z harmonogramem wyczytywania zmarłych polecanych w wypominkach z poszczególnych części naszej parafii.

14) Na cmentarzu w centralnej części, przy garażu blaszaku oraz przy bramie obok domu pogrzebowego znajdują się wydzielone miejsca na szklane znicze przeznaczone do recyklingu.

Dodano: 31 Październik 2021