33 niedziela zwykła – 14 listopada 2021r.

1) W dzisiejszą niedzielę –
- ofiary do puszek w ramach Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym
- gościmy przedstawicieli KRP, taca na funkcjonowanie radia
- po Mszy św. o godz. 8.oo II część katechez dla narzeczonych w auli KLO
- godz. 9.3o czytanie kartek wypominkowych oraz Msza św.

2) Różaniec za zmarłych i Msza św. na wioskach:
dzisiaj - godz. 15.oo - Os. Leszczyny oraz Żabieniec
wtorek – godz. 17.oo – Niecieplin oraz Jagodne
piątek – godz. 17.oo - Zawady

3) O godz. 19.oo dzisiaj koncert patriotyczno – religijny Macieja Miecznikowskiego w ramach programu realizującego przez naszą Parafię: „Być bliżej”.

4) Dziś o godz. 10.oo  będą/zostały poświęcone opłatki wigilijne. W pięknej polskiej tradycji przyjęło się, że organiści roznosili poświęcone uroczyście opłatki wigilijne – symbol miłości i pojednania. Parafianie oczekiwali organisty jako zwiastuna nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, a przyjęcie poświęconego opłatka było niepisanym przywilejem rodziny katolickiej. Opłatek, który już od następnej niedzieli będziemy mogli nabyć przed kościołem niech będzie znakiem jedności i przynależności do naszej  wspólnoty parafialnej.

5) W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencji uczestników.

6) W sobotę próba zespołu dziecięcego o godz. 13.oo

7) W następną niedzielę –
- gościć będziemy misjonarza ks. Marcina Dragana
- taca na wsparcie migrantów (komunikat)
- na Mszy o 10.oo, z udziałem pocztu sztandarowego oraz orkiestry  modlić się będziemy za zmarłych strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.
- Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczynamy spotkanie młodzieży w ramach XXXVI Światowego Dnia Młodzieży, w programie min. wystąpi zespół FPS z Białej Podl. W ramach przygotowania zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

8) Do przyszłej niedzieli w nieprzekraczalnym terminie prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci do I komunii św.

9) Możemy składać jeszcze kartki wypominkowe. Przez cały listopad odmawiamy różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

10) Organizatorzy Kwesty na Rzecz Ratowania Najstarszych Nagrobków prowadzonej na cmentarzu dziękują wszystkim, którzy wsparli tę kwestę. Zebrano 6500,39zł. Dzięki zebranym środkom będzie można rozpocząć renowację niektórych nagrobków.

11) Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie składa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na dokończenie budowy pomnika Dzieci Utraconych. Wspólnie zebraliśmy kwotę 6196 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

12) OSP w Garwolinie ogłasza nabór dla osób w wieku 12-60 lat.Spotkanie organizacyjne 20 listopada o godz. 12.oo w Remizie.

13) Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Świątyni – 2 po 100 zł.

14) Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych – śp. Jan Kocon, Krzysztof Osiński, Kazimierz Grzeszczak i Anna Filaber. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Dodano: 14 Listopada 2021