34 niedziela zwykła - 21 listopada 2021r. – Uroczystość Chrystusa Króla

1) W dzisiejszą niedzielę –
- gościmy misjonarza ks. Marcina Dragana
- taca na wsparcie migrantów
- na Mszy o 10.oo, z udziałem pocztu sztandarowego oraz orkiestry  modlić się będziemy za zmarłych strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.
- Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczynamy spotkanie młodzieży w ramach XXXVI Światowego Dnia Młodzieży, w programie min. wystąpi zespół FPS z Białej Podl.

2) Dzisiaj jeszcze prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci do I komunii św.

3) Panowie organiści rozprowadzają opłatek – codziennie w zakrystii i kancelarii. w sobotę do godz. 10.oo oraz przez całą niedzielę przed kościołem.

4) Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Po Mszy św.
o godz. 10.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

5) W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy jedną osobę z trójek klasowych dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w auli KLO.

6) W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencji uczestników.

7) W piątek, z racji 26 dnia miesiąca nowenna do św. Anny, patronki naszego miasta.

8) W sobotę w auli KLO katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
9.00-10.00 gr. 2 (dzieci uczące się w SP nr 2, Głoskowie oraz innych szkołach)
10.30-11.30 gr. 1 (dzieci uczące się w SP nr 1)

9) Również w sobotę próba zespołu dziecięcego o godz. 13.oo

10) Wojownicy Maryi zachęcają do włączenia się w nowennę do św. Andrzeja Boboli w intencji o Boże błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej ojczyzny. Rozpoczęcie 22 listopada. Zakończenie 30 listopada na ołtarzach bocznych znajdują się foldery zawierające nowennę.

11) Zapraszamy na różaniec wypominkowy codziennie o godz. 17.00, w sobotę o 8.30, w niedziele o 9.30

12) W następną niedzielę –
- taca na Caritas
- rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Roraty w środy i soboty o godz. 6.oo;
- dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.oo;
- Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie będzie rozprowadzać wieńce adwentowe wykonane ręcznie. Dochód przeznaczony na potrzebujące rodziny.
- KSM będzie rozprowadzał własnoręcznie zrobione kalendarze adwentowe.
- Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z I LO przy ul. Długiej będą rozprowadzać Kalendarze adwentowe dla dzieci.

13) Podobnie jak w latach poprzednich w Narodzenie Pańskie (25.12.) o godz. 12.oo będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną Małżonków Jubilatów obchodzących  w tym roku złote bądź srebrne gody. Tych, którzy chcą uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej prosimy o zgłoszenia w  zakrystii do 18 grudnia.

14) Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych zwłaszcza o noszeniu maseczek.

15) Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych – śp. Henrykę Miętus, Marka Ragusa, Pawła Zwierza, Piotra Ekerta, Henryka Lipca tata księdza profesora Dariusza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Dodano: 23 Listopada 2021