Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021r. 

 

1) W dzisiejszą niedzielę – 

- Msze św. – 6.3o 8.oo 9.oo 10.oo 11.oo 12.oo 16.3o 18.oo

- ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny

- Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie przed kościołem rozprowadza pierniki. Dochód przeznaczony na pomoc potrzebującym rodzinom

 

2) Przed kościołem możemy nabyć opłatek.

 

3) Roraty jeszcze w środę o godz. 6.oo

 

4) W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencjach, które polecamy na kartkach.

 

5) Dyżur spowiedniczy od poniedziałku do czwartku w godz. 15.oo – 18.oo. Nie będzie spowiedzi w dniu Wigilii.

 

6) W piątek Msze św. tylko rano 6.3o 7.oo i 8.oo. Wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy wspólną modlitwą: Wierzę w Boga, odczytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, odśpiewaniem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o osobach samotnych, opuszczonych i chorych. Łamiąc się opłatkiem, szczerze i na trwale wyciągnijmy ręce do zgody. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. 

 

7) Uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Gości o godz. 22.oo i o północy. Pół godz. wcześniej czuwanie modlitewne. W Boże Narodzenie Msze św. o godz. 8.oo, 9.oo, 10.oo, 11.oo, 12.oo i 18.oo. (nie ma o 16.3o). W Głoskowie o godz. 9.15. 

 

8) W Boże Narodzenie na Mszy św. o 9.oo modlić się będziemy w intencji chorych, do których uczęszczamy z posługą sakramentalną, natomiast na Mszy o 12.oo polecać będziemy tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów małżeństwa. 

 

9) W II dzień Bożego Narodzenia w niedzielę, przypada Uroczystość św. Rodziny. Porządek Mszy jak w Święta (nie ma Mszy o 16.3o). W Głoskowie  o godz. 9.15. Taca na budowę kościołów w diecezji.

 

10)  Na prośbę wielu z Was pragniemy poinformować, że z powodu sytuacji epidemicznej nie będziemy mogli przeprowadzić kolędy w tradycyjnej formie. Przekładamy wizytę duszpasterską na późniejszy czas, tak jak to było w ubiegłym (tym) roku.

 

11) Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych zwłaszcza o noszeniu maseczek.

 

12)  Paczki żywnościowe, czyli Torby Miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących będą rozdawane we wtorek od godz. 12.oo. Przypomnę, że ciągle poszukujemy osób, które chciałby w ramach miłości bliźniego posługiwać w naszej parafialnej Caritas.

 

13) Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Świątyni – 100 zł.

 

14) Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych – śp. Halinę Olejnik, Jacka Gac. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 

<<< Powrót
Dodano: 21 Grudzień 2021
Odwiedzin: 137786