II niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022r.

1) Dziś I niedziela miesiąca. Nabożeństwo po Mszy o godz. 6.3o. Po Mszy o godz. 12.oo koncert kolęd w wykonaniu orkiestry OSP.

2) W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo tradycyjnie.

3) Do końca stycznia, w zakrystii, dzieci z klas 7 składają deklaracje do Bierzmowania i odbierają indeksy.

4) 6 stycznia. Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.oo, 10.oo, 11.oo i 18.oo. Nie będzie Mszy św. o 12.oo. W kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy litery C + M + B oznaczające prośbę, by Chrystus pobłogosławił nasz dom. Po literach cyfry roku Pańskiego 2022. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na misje.

5) Z parafii MB Częstochowskiej po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.3o wyruszy do naszej Kolegiaty Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny. Nasi parafianie ubierają się w stroje koloru zielonego.

6) Informujemy, że wizyta duszpasterska odbędzie się w późniejszym czasie.

7) Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych zwłaszcza o noszeniu maseczek.

8) W przyszłą niedzielę:
- Po Mszy św. o godz. 8.oo, w auli KLO, rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych.
- Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Grupy 7A. O godz. 10.oo Msza Św., a po niej spotkanie w Auli KLO.
- Po Mszy św. o godz. 12.oo konferencja dla rodziców klas 8 przygotowujących swoje dzieci do Bierzmowania.
- czytanie kartek wypominkowych o 17.3o (os. Jagodzińska, ul. Zagrodowa, Polska, Jana Pawła II, Niecieplin)

9) Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych – śp. Stefanię Celej, Ludwika Machurę, Stanisławę Sekuła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dodano: 07 Styczeń 2022